BEST PRACTICE FESTIVAL


Niesłabnąca popularność wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że polscy pracodawcy nie postrzegają employer brandingu za korporacyjną fanaberię. Wręcz przeciwnie - EB staję się dziedziną zarządzania - świadomego zarządzania marką pracodawcy. Od czego zacząć ten proces? Jak stworzyć EB oparty na komunikacji Human2Human? Jak menedżerowie wpływają na markę pracodawcy? Podczas tej specjalnej edycji przyjrzymy się kondycji EB w Polsce - w jakim kierunku zmierzają organizacje, jakie są dominujące trendy i powtarzające się problemy. Pomogą nam w tym EB-eksperci - praktycy z dużych polskich firm, eksperci technologiczni oraz stratedzy EB, którzy wspierają organizacje we wdrażaniu kompleksowych strategii.

Wystąpienia naszych ekspertów odbywać się będą w formacie TED. Krótki czas wystąpień będzie wymagał od każdego z prelegentów dynamiki oraz zwrócenia uwagi na kwintesencję omawianego zagadnienia. Kładziemy nacisk na dyskusje, wymianę doświadczeń i promowanie rozwiązań sprawdzonych w codziennej praktyce Profesjonalistów EB. To będzie festiwal dobrych praktyk!

Dlaczego warto?

masz możliwość wzięcia udziału w ścieżce warsztatowej, która gwarantuje otrzymanie praktycznych i konkretnych EB-owych insight'ów dla własnej firmy
otrzymasz to, co najważniejsze - praktyczną wiedzę - do wykorzystania w firmie "od ręki"
zintegrujesz się z profesjonalistami EB z całej Polski - w networkingu drzemie duża moc!

Zapraszamy! Niech EB będzie z Wami! :)

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE
BEST PRACTICE FESTIVAL


I część:  Brunch EB - dawka umiejętności  - WARSZTATY

Jak stworzyć Personę idealnego kandydata?
W trakcie mini-warsztatu dowiesz się:

Myśl jak”, a nie „myśl o” - co motywuje Twojego idealnego kandydata?
Segmentowanie - czy znasz pracowników, którzy napędzają Twój biznes?
Kandydat vs. oczekiwania organizacji

Łukasz Jarota & Agnieszka Borak

II część: Brunch EB - dawka wiedzy
WYSTĄPIENIA EKSPERTÓW

Rola HR w budowaniu i wspieraniu marki pracodawcy
HR nie powinien dziś zajmować się wyłącznie zatrudnianiem, wdrażaniem, ocenianiem i zwalnianiem pracowników. Tworzenie pozytywnego doświadczenia pracownika ma dziś największe znaczenie. Organizacje zaczynają poświęcać więcej czasu by potrzeby pracowników, zapewnić rozwój umiejętności i zaplanować indywidualną ścieżkę kariery.

Postaw na innowacyjność pracowników i wyróżnij się wśród pracodawców
Coraz trudniej firmom zbudować wyróżniającą się propozycję wartości dla pracownika, a pakiety benefitów nie przyciągają już tak skutecznie talentów, ponieważ prawie wszyscy konkurenci oferują podobną opiekę medyczną, pakiet sportowy, itd. Jednocześnie większość działów HR boryka się z wyzwaniem pozyskania pracowników z odpowiednimi kompetencjami, zmotywowanych i chcących dłużej pozostać w firmie. Pytanie, czym możemy wyróżnić się na rynku, budując jednocześnie przewagę konkurencyjną naszej firmy? Jeśli próbowaliśmy już wszystkiego, może czas pochylić się nad tym, czego nasi kandydaci rzeczywiście szukają i ...stworzyć im warunki do rozwinięcia swojej innowacyjności? Mówi się, że pracownicy przychodzą do firm, a odchodzą od szefów. Uważam, że przychodzą do obietnicy marki pracodawcy, a odchodzą, ponieważ rozczarowuje ich kultura organizacyjna tworzona przez tych szefów. Co menedżerowie mogą zrobić, aby systemowo tworzyć kulturę organizacyjną sprzyjającą rozwojowi innowacji? Jak HR może wspierać innowacyjność w firmie? I wreszcie jak może wykorzystywać te działania jako element Employee Value Proposition?

Maria Drozdzyk

Komu drogo, temu czas
W dzisiejszych czasach permanentny brak pracowników, głównie specjalistów, w całej Polsce, we wszystkich branżach i sektorach nikogo już nie dziwi. Rosnąca dysproporcja między liczbą osób w wieku produkcyjnym a poprodukcyjnym czy rosnąca emigracja zarobkowa strukturalnie przyczyniają się do wzmacniania tego zjawiska. Zachowanie obecnej kadry i możliwość zatrudniania nowych pracowników będą znacznie ułatwione, gdy Firma utrzyma obraz bardzo dobrego pracodawcy. Jednym ze sposobów jest zapewnienie pracownikom zdrowego, ergonomicznego balansu życie prywatne-życie zawodowe, przy jednoczesnym zaspokojeniu ich oczekiwań finansowych. I oczywiście, przy spełnieniu wszystkich wymagań prawnych.

Łukasz Chodkowski

Office Telling. Spraw, by biuro opowiadało historię
StoryTelling vs OfficeTelling - jak globalny trend wpłynął na biura?
O czym może opowiadać biuro? Przykłady Office Telling.
Najlepszy Office Telling to ten tworzony wspólnie z pracownikami.
Office Telling - element Employer Brandingu.

Tomasz Pater

Środowisko pracy, które przyciąga "Pokolenie Z"
Mówi się o ludziach z pokolenia Z, że to osoby urodzone ze smartfonem w ręku. Niezwykle samoświadome, dążące do osiągnięcia własnych celów i wymagające szybkich informacji. Osoby te najczęściej weryfikują autentyczność i wiarygodność informacji na każdy możliwy sposób. Dowiedz się, jak pokazać się jako godny pracodawca dla pokolenia, które dopiero wkracza na rynek pracy.

Mateusz Stefanowicz


12.04.2018
SERWUJEMY - AGENDA


09:00 - 11:30 Warsztaty
11:30 - 12:00 EB rejestracja
12:00 - 12:15 Wprowadzenie Łukasz Jarota
 • 12:15 - 12:45 Wystąpienie Maria Drozdzyk
 • 12:45 - 13:10Wystąpienie Łukasz Chodkowski
 • 13:10 - 13:25 Przerwa & Networking
 • 13:25 - 13:50 Wystąpienie Tomasz Pater
 • 13:50 - 14:15 Wystąpienie Mateusz Stefanowicz
 • 14:15 - 14:30 Przerwa & Networking
 • 14:30 - 14:55 Wystąpienie Szczegóły wkrótce
 • 14:55 - 15:45 Panel dyskusyjny
 • 15:45 - 15:50 Zakończenie

  EKSPERCI


  Łukasz
  Jarota
  Prezes Zarządu
  w Studio Wiedzy
  Agnieszka
  Borak
  Strateg EB
  w GrowHR
  Mateusz
  Stefanowicz
  Trener
  w GoWork
  Łukasz
  Chodowski
  Dyrektor Zarządzający
  Dehora Polska
  Maria
  Drozdzyk
  HR Business Partner
  w Fujitsu Technology
  Solutions
  Tomasz
  Pater
  Workplace
  & Education Consultant
  Grupa Nowy Styl
  Łukasz Jarota

  Z wykształcenia psycholog, absolwent studiów MBA oraz trener i konsultant ds. budowania wizerunku pracodawcy. Od wielu lat merytorycznie zaangażowany w działania wpływające na poprawę kondycji polskiego HR-u w ramach Studio Wiedzy Sp. z o.o. Jest współtwórcą wysoko cenionego wśród HR-owców portalu wiedzy - HRNews.pl. Autor licznych publikacji na temat HR i EB. Producent największych konferencji i seminariów w Polsce, dedykowanych branży HR. Współtwórca GrowHR - agencji realizującej strategie employer brandingowe dla największych firm w Polsce oraz pomysłodawca projektu Brunch EB - spotkań typu think tank dla specjalistów odpowiedzialnych za budowanie marki swojej firmy jako dobrego pracodawcy. Kreator i Dyrektor Programowy projektu „Employer Brand Leaders Training”. Członek Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partnerów.

  Agnieszka Borak

  Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka SGH. Od lat zainteresowana działaniami z pogranicza HR, PR oraz Marketingu. Doświadczenie zdobywała w dużych korporacjach, m.in. w General Electric. Uczestniczyła w realizacji i planowaniu wielu employer brandingowych projektów, między innymi dla: Mensa, Burger King, Pizza Hut, Novartis, Intrum Justitia czy HRtec. Zaangażowana w działalność naukową, jest autorką rozprawy doktorskiej traktującej o wpływie employer brandingu na konkurencyjność przedsiębiorstw w Polsce.

  MATEUSZ STEFANOWICZ

  Trener z wieloletnim doświadczeniem. Od 2016r. Związany z GoWork.pl gdzie dba o stały rozwój strategii EB na zewnątrz i wewnątrz. Działania jakościowe w dziale sprzedaży to jego chleb powszedni. Jest zwolennikiem twierdzenia, że wszystko zaczyna się od prawidłowej komunikacji wewnętrznej. Miłośnik sprzedaży i zarządzania godnościowego.

  ŁUKASZ CHODKOWSKI

  Dyrektor Zarządzający w firmie Dehora w Polsce. W firmie Dehora od ponad siedmiu lat. Wcześniej związany z branżą produkcyjną, co zdecydowanie było początkiem fascynacji problematyką czasu pracy oraz jej wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstw oraz dobrostan pracowników. Specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań informatycznych mających na celu poprawę jakości planowania czasu pracy. Ma na koncie współpracę zarówno z wielkimi międzynarodowymi koncernami (np.: Nestlé Polska, British American Tobacco, Intel, Beko czy Microsoft), jak i instytucjami państwowymi, takimi jak Główny Urząd Statystyczny czy Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Maria Drozdzyk

  HR Business Partner w globalnej firmie z branży IT, z dziesięcioletnim doświadczeniem na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich w obszarze rekrutacji, employer brandingu i realizacji projektów HR. Ponadto przez cztery lata zajmowała się sprzedażą i marketingiem w Wielkiej Brytanii oraz zarządzała oddziałem międzynarodowej agencji rekrutacyjnej. Absolwentka psychologii doradztwa zawodowego i organizacji UŁ oraz studiów podyplomowych akredytowanych przez brytyjski The Chartered Institute of Marketing (CIM), a także trener biznesu z certyfikacją Grupy TROP. Obecnie studentka podyplomowych studiów na SGH ‘Przywództwo w Innowacjach’. Interesuje się aspektami wpływu działań HR na wzrost efektywności biznesu, szczególnie w organizacjach, które chcą być bardziej innowacyjne.

  Tomasz Pater

  Absolwent m.in. Statystyki w praktyce Społeczno - Gospodarczej oraz Handlu i Zarządzania Sprzedażą. Doświadczony Project Manager w realizacji ogólnopolskich projektów szkoleniowych. W Grupie Nowy Styl pracuje w Dziale Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy na stanowisku Workplace & Education Consultant, gdzie bierze udział w realizacji projektów badawczych dla klientów oraz odpowiada za proces ofertowania świadczonych usług. Jest wielkim entuzjastą rozwiązań IoT, jako elementów współczesnego Smart Office oraz wierzy, że internet rzeczy stanie się niebawem nieodłącznym elementem przestrzeni biurowych. Certyfikowany moderator w zakresie prowadzenia procesów z zakresu praktycznego zastosowania narzędzi i metody design thinking.

  REJESTRACJA


  12.04.2018
  Showroom Nowy Styl, Ul. Doktora Stefana Kopcińskiego 77, Łódź
  Warunki uczestnictwa

  CENA ZA UDZIAŁ W II CZĘŚCI – 150 zł netto
  CENA FIRST MINUTE – 350 zł netto za udział w I+II części (Warsztaty + Brunch EB)
  CENA REGULAR – 490 zł netto za udział w I+II części (Warsztaty + Brunch EB)

  Pakiet uczestnika zawiera
  • Materiały szkoleniowe (narzędzia, publikacje, prezentacje) - opcja dla uczestników porannego warsztatu
  • Możliwość indywidualnych EB-owych sesji z ekspertami Brunch EB
  • Udział w inspirującym i rozwojowym wydarzeniu employer brandingowym organizowanym przez praktyków HR, Marketingu i PR
  • Serwowany brunch, napoje, przekąski i kawę bez limitu ;-)
  • Cenne nagrody od Organizatora oraz Partnerów Brunch EB

  Dane osoby zgłaszającej / firmy

  Dane uczestników

  REGULAMIN UCZESTNICTWA Czytaj więcej

  BRUNCHOWY VIDEO-TRAILER


  PARTNERZY


  Sprawdź jak zostać Partnerem

  ORGANIZATOR

  partner główny

  Patrtner Strategiczny

  Patrtner Merytoryczny

  PARTNERZY